Тканини
!!! * Переведите на язык - Українська * !!! -
Вишивка
!!! * Переведите на язык - Українська * !!! -
Плiвка
!!! * Переведите на язык - Українська * !!! -
Шовкографія
!!! * Переведите на язык - Українська * !!! -

Добрий день чи вечір Вам, шановний відвідувач! Цей розділ сайту допоможе Вам краще зрозуміти, деякі нюанси виготовлення спортивного одягу. Розібратися в видах тканин використовуваних для пошиття в їх характеристиках, складі. Побачити можливі способи виготовлення написів, логотипів.

 

Шовкографія

Це один з найпростіших і давно відомих методів друку на текстилі. Здійснюється шляхом нанесення фарби за допомогою трафаретної друкованої форми. Отримані зображення мають хороші експлуатаційні властивості і можуть наноситься практично на будь-який матеріал.

Одна з основних переваг даного методу нанесення це його невисока вартість, але в умовах масового виробництва, чим менший тираж тим вище витрати.

Основні недоліки низький дозвіл якості малюнка і не можливість передати безліч напівтонів і переходів кольорів.

Термотрансферний друк

На відміну від шовкографії, роздруківка зображення за цим методом проводиться не на тканини, а на термопапері (плівці). Малюнок спочатку наноситься на спеціальний папір, а потім за допомогою термопресса приклеюється до тканини. Сполучною ланкою при цьому є спеціальний клей. Цей спосіб дуже зручний для нанесення малюнків на будь-які текстильні вироби, включаючи футболки.

Основною перевагою термопечати є те, що зображення, отримане таким чином, легко витримує машинне прання і не вигорає на сонці.

Сублімація

Сублімація це перехід барвника з твердого стану в газоподібний минаючи рідку фазу. Застосовується тільки для синтетичних тканин, які витримують високу температуру друку. Як правило це матеріали з 100% поліестеру, як приклад плащова тканина. Можлива також сублімація на сумішевих полотнах але не менше 50% поліестеру, але при цьому можлива часткова втрата яскравості.

Сублімація може бути:

Прямий - барвник безпосередньо наноситься на тканину без використання спеціального паперового носія для перенесення на заготовку майбутнього виробу або матеріалу;

Непрямий - коли друк відбувається в 2 фази, спершу фарба наноситься на папір, з подальшим перенесенням отриманого зображення за допомогою термопресса.

Необхідно відзначити що Сублімація застосовна тільки для білих виробів або білої тканини.

Прокраска тканини зроблена за технологією сублімації, відмінно виглядає і відрізняється довговічністю.

Вишивка

Машинна вишивка - це сучасний спосіб вишивання по практично будь-яким тканинам з використанням промислових вишивальних машин по попередньо розробленої дизайнером програмою.

Однак потрібно зазначити що даний спосіб нанесення має обмеження на деталізацію заданого малюнка, дає потовщення тканини в області вишивки, а також може деформувати матеріал в залежності від щільності і еластичності